Hen Ichaer

GWENT Masters 2021


E-SPORT

W GWINCIE mamy trzy sposoby na udzielanie się kompetytywnie w grze i wygrywanie nagród. Oficjalne, organizowane przez CDPR pod nazwą GWENT Masters, turnieje licencjonowane, oraz te nieoficjalne, tworzone przez społeczność GWINTA. Poniżej znajdziecie informacje na temat każdego z nich.

Najbliższe turnieje

GWENT Open #3 sezon 2 – 21-22 sierpnia 2021 r.

Uczestnicy:

 • Truzky z Team Elder Blood
 • Wangid2021
 • Pajabol z Team Leviathan Gaming
 • BigKukuRUzina35 z Team Legacy

Turnieje już za nami:

 • GWENT Open #1 24-25 kwietnia 2021 r. –
 • GWENT Open #2 3-4 lipca 2021 r. – zwyciężył: BigKukuRUzina35

Zwycięzcy poprzednich sezonów:

GWENT Masters sezon 1

Kolemoen

GWENT Masters sezon 2

GWENT Masters

Jest to cykl turniejów organizowanych przez CDPR, na które można się zakwalifikować przez zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca w Pro Rank i wygranie kwalifikacji online, bądź uzbieranie odpowiedniej ilości Crown Points.

Sezon 3. GWENT Masters oficjalnie rozpoczął się 18 stycznia 2021, z początkiem Sezonu Wilka. 

PRO RANK I MMR

Pro Rank, najwyższy szczebel rozgrywki rankingowej w GWINCIE, jest miejscem w którym rozpoczyna się przygoda graczy w oficjalnej serii zawodów e-sportowych Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Każdy sezon rozgrywek rankingowych w GWINCIE trwa miesiąc. Na koniec każdego sezonu, 200 najlepszych graczy Pro Rank otrzymuje punkty “Crown Points”.
Każdy mecz rozegrany daną frakcją odblokowuje część jej fMMR. Aby odblokować 100% fMMR frakcji, gracz musi rozegrać nią 25 meczów. Analogicznie, rozegranie 20 meczów daną frakcją odblokuje 80% jej fMMR, i tak dalej. 
Choć Twój bieżący MMR będzie nieustannie się zmieniał po każdym rozegranym meczu, pozycję w rankingu określa najwyższy ogólny MMR osiągnięty w danym sezonie. Załóżmy, że udało Ci się zdobyć 8200 punktów MMR i w ten sposób wspiąć na 3. miejsce w rankingu Pro Rank. Nawet jeśli przegrasz teraz kilka meczów i Twój bieżący MMR spadnie, Twój najwyższy ogólny MMR to nadal 8200 punktów — pozostaniesz na 3. miejscu w rankingu Pro Rank dopóki Ty lub inny gracz nie przebijecie tego wyniku.

Ranking Pro Rank jest globalny — wspólny dla graczy ze wszystkich regionów, w których dostępny jest GWINT, biorących udział w rozgrywce rankingowej. Po zakończeniu sezonu, MMR wszystkich graczy zostaje wyzerowany — 500 najlepszych graczy Pro Rank utrzyma swoje pozycje, a pozostali gracze Pro Rank rozpoczną kolejny sezon rozgrywek rankingowych od rangi 3, dzięki czemu będą mieli możliwość szybkiego wspięcia się i dołączenia do rozgrywek Pro Rank.
Gracze mogą w dowolnym momencie sprawdzić swoje miejsce w rankingu Pro Rank oraz swój globalny MMR na stronie rankingów GWENT Masters. Dodatkowo, fMMR dla wszystkich frakcji dostępny jest do wglądu w profilu gracza w grze

PUNKTY “CROWN POINTS”

W trakcie GWENT Masters gracze walczą m.in. o punkty „Crown Points”, które przyznawane są za szczególne osiągnięcia podczas rywalizacji. Punkty te stanowią również jeden ze sposobów, aby zakwalifikować się do udziału w finale 2. sezonu GWENT Masters (World Masters), który odbędzie w grudniu 2020. 
Gracze otrzymują punkty „Crown Points” za:

 • znalezienie się w gronie 200 najlepszych graczy na koniec sezonu rozgrywek Pro Rank; 
 • udział w oficjalnych turniejach GWENT Open organizowanych przez CD PROJEKT RED; 
 • udział w turniejach licencjonowanych GWINTA (prowadzonych przez osoby lub organizacje, które uzyskają licencję od CD PROJEKT RED).

Od obecnego, styczniowego, sezonu do września 2020, gracze, którzy znajdą się w gronie 200 najlepszych na koniec sezonu rozgrywek Pro Rank otrzymają punkty “Crown Points” za osiągniętą pozycję:

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu GWENT Masters, punkty “Crown Points” nie zapewniają zaproszenia na turnieje GWENT Open, ale będą przydatne w dłuższej perspektywie. Gracze, którzy zgromadzą największą ilość punktów “Crown Points” zostaną zaproszeni do udziału w turnieju World Masters w grudniu 2020, razem ze zwycięzcami 4 turniejów GWENT Open.

KWALIFIKACJE ONLINE

Co miesiąc (od lutego do września) 16 oraz 64 najlepszych graczy w rankingu Pro Rank z poprzedniego miesiąca zostanie zaproszonych do udziału w kwalifikacjach online do najbliższego turnieju GWENT Open. Na przykład, na podstawie rankingu Pro Rank ze stycznia 2020 (Sezon Wilka) wybrani zostaną uczestnicy dwóch tur kwalifikacji, które odbędą się w lutym 2020. 
Do pierwszej tury kwalifikacji w każdym miesiącu zostanie zaproszonych 16 najlepszych graczy Pro Rank z poprzedniego miesiąca. Kwalifikacje będą miały format podwójnej eliminacji, a miejsce w najbliższym turnieju GWENT Open zapewnią sobie zwycięzcy niższej i wyższej drabinki. Pozostałych 14 graczy wciąż będzie miało szansę zakwalifikować się na Open w drugiej turze kwalifikacji online w danym miesiącu.  
Do drugiej tury kwalifikacji w każdym miesiącu zostanie zaproszonych 64 najlepszych graczy Pro Rank z poprzedniego miesiąca. Kwalifikacje będą podzielone na dwa etapy:
Dzień 1 — rozgrywki w systemie szwajcarskim dla 64 graczy (6 rund)Dzień 2 — rozgrywki w systemie podwójnej eliminacji dla 16 najlepszych graczy z dnia 1. 
Miejsce w najbliższym turnieju GWENT Open zapewnią sobie zwycięzcy niższej i wyższej drabinki. 
Oficjalne zasady, harmonogram oraz inne istotne informacje będą podawane przed każdym etapem kwalifikacji. 

GWENT OPEN

GWENT Open to główny typ turnieju organizowanego w ramach GWENT Masters. Udział w nim będzie brało 8 graczy

 • 4 zwycięzców dwóch tur eliminacji, które odbyły się w miesiącu poprzedzającym GWENT Open
 • 4 zwycięzców dwóch tur eliminacji, które odbyły się dwa miesiące przed turniejem GWENT Open

Przykład: Jeśli GWENT Open odbywa się w kwietniu 2020, weźmie w nim udział 4 zwycięzców z dwóch tur kwalifikacji, które odbyły się w lutym 2020 oraz 4 zwycięzców z dwóch tur kwalifikacji, które odbyły się w marcu 2020. 
W ramach serii GWENT Masters odbędą się 4 turnieje GWENT Open. Każdy z nich będzie oferował bazową pulę nagród wynoszącą 10 000 dolarów oraz gwarantowany udział w turnieju World Masters dla zwycięzcy. Pozostali uczestnicy otrzymają także punkty “Crown Points”:

 • 2. Miejsce — 10 punktów 
 • 3-4. miejsce — 5 punktów
 • 5-8. miejsce — 1 punkt

WORLD MASTERS

Ukoronowaniem 2. sezonu GWENT Masters będzie turniej World Masters! W najważniejszym turnieju serii zmierzy się 8 graczy:
zwycięzcy turniejów GWENT Open poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 4), gracze z najwyższą liczbą punktów „Crown Points”, zgromadzonych na przestrzeni wszystkich sezonów rankingowych poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 7).
Gracze biorący udział w turnieju GWENT World Masters będą walczyć o łączną pulę nagród wynoszącą co najmniej 50 000 dolarów. 

PULA NAGRÓD

W 2. sezonie najwięksi fani GWENT Masters mają możliwość wsparcia puli nagród ich ulubionej serii e-sportowej. Przed każdym turniejem GWENT Open oraz grudniowym World Masters w kramie Sklepa w grze pojawią się specjalne oferty na wybrane produkty. Procent ze sprzedaży każdego z tych produktów zostanie dodany do łącznej puli nagród turnieju!

TURNIEJE LICENCJONOWANE

Osoby lub organizacje zainteresowane przeprowadzeniem turnieju bądź serii turniejów w ramach GWENT Masters mogą wnioskować o specjalną licencję przyznawaną przez CD PROJEKT RED. Turnieje licencjonowane muszą operować według tych samych zasad co oficjalne turnieje serii. Istnieje możliwość wprowadzenia dodatkowych zasad, jednak muszą one zostać omówione z oraz zaakceptowane przez CD PROJEKT RED. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, nie ma wymaganej minimalnej wartości pieniężnej puli nagród dla turniejów licencjonowanych. Oprócz punktów “Crown Points” dla zwycięzców turnieju, CD PROJEKT RED może zaoferować dla nich dodatkowe miejsca w 64-osobowych kwalifikacjach online — liczba punktów przyznawanych za osiągnięcia w ramach turniejów licencjonowanych oraz dodatkowe nagrody są ustalane przez organizatora turnieju oraz CD PROJEKT RED. Każdy turniej licencjonowany powinien mieć otwarte kwalifikacje aby wybrać uczestników, a finał może się odbyć lokalnie lub online.  

TURNIEJE ORGANIZOWANE PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ GRACZY

Są to turnieje organizowane przez społeczność GWINTA. Turnieje te mogą być rozgrywane zarówno w sieci, jak również lokalnie. Organizatorzy nie muszą wnioskować o licencję, pod warunkiem, że pula nagród, o którą przyjdzie walczyć osobom biorącym udział w turnieju nie będzie przekraczać 10 000 dolarów. Za udział w turniejach organizowanych przez społeczność graczy nie będą przyznawane punkty „Crown Points”.
Choć posiadanie licencji nie jest potrzebne, by móc zorganizować tego typu turniej, osoby zainteresowane jego przeprowadzeniem muszą zapoznać się i przestrzegać wytycznych, które znajdują w tym dokumencie.

Organizacje zajmujące się e-sportem w Gwincie

Do stworzenia tego materiału posłużyłem się informacjami z oficjalnej strony GWENT Masters. W razie jakichkolwiek wątpliwości najdokładniejsze i aktualne informacje znajdziecie pod adresem: GWENT Masters.