Hen Ichaer

E-Sport w Gwincie

E-SPORT

W GWINCIE mamy trzy sposoby na udzielanie się kompetytywnie w grze i wygrywanie nagród. Oficjalne, organizowane przez CDPR pod nazwą GWENT Masters, turnieje licencjonowane, oraz te nieoficjalne, tworzone przez społeczność GWINTA. Pokrótce omówię każdą z możliwości.

GWENT Masters

Jest to cykl turniejów organizowanych przez CDPR, na które można się zakwalifikować przez zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca w Pro Rank, uzbieranie odpowiedniej ilości Crown Points, bądź wygranie kwalifikacji jako Dzikie Karty.

  • Pierwszym szczeblem w karierze e-sportowej jest Open, w którym zmierzy się 8 w graczy w tym: 
  1. 6 Graczy z najwyższą liczbą punktów „Crown Points” zgromadzonych w trakcie dwóch sezonów rankingowych (2 miesiące)
  2. Dwie Dzikie Karty – gracze zaproszeni do rywalizacji w turnieju przez CD PROJEKT RED

W trakcie serii GWENT Masters odbędzie się 8 turniejów GWENT Open. Pula nagród każdego z nich wyniesie 25 000 dolarów. Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty “Crown Points” za udział, a finaliści automatycznie zakwalifikują się do udziału w kolejnym turnieju z cyklu GWENT Challenger.

  • Kolejnym szczeblem w rozgrywkach e-sportowych GWENT Masters jest Challenger. Turnieje tego szczebla odbywają się co cztery sezony rankingowe (czyli co 4 miesiące kalendarzowe). W każdym turnieju z cyklu GWENT Challenger weźmie udział 8 graczy, w tym:
  1. Zwycięzca poprzedniego turnieju GWENT Challenger
  2. Dwie Dzikie Karty – gracze zaproszeni do rywalizacji w turnieju przez CD PROJEKT RED

Resztę osób, które wezmą udział w turnieju stanowić będą:

  1. Finaliści 2 turniejów GWENT Open poprzedzających Challengera (nie więcej niż 4)
  2. Gracze z najwyższą liczbą punktów „Crown Points” zgromadzonych na przestrzeni czterech sezonów rankingowych poprzedzających Challengera (nie więcej niż 3).

Podczas serii rozgrywek GWENT Masters odbędzie się łącznie 5 turniejów z cyklu GWENT Challenger. Pula nagród każdego z nich wyniesie 100 000 dolarów. Gracze rywalizować będą także o punkty “Crown Points”, a zwycięzca turnieju otrzyma specjalny pierścień symbolizujący wygraną.

GWENT World Masters stanowi najwyższy szczebel turniejów organizowanych przez CD PROJEKT RED oraz zwieńczenie serii GWENT Masters. W wielkim finale oficjalnej serii zawodów e-sportowych GWINTA zmierzy się 8 graczy, w tym:

  1. Zwycięzcy turniejów z cyklu Challenger poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 5)
  2. Gracze z najwyższą liczbą punktów „Crown Points”, zgromadzonych na przestrzeni wszystkich sezonów rankingowych poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 7).

Gracze biorący udział w turnieju GWENT World Masters będą walczyć o łączną pulę nagród wynoszącą 250 000 dolarów a także o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Świata w GWINCIE!

W tej chwili oczekujemy na GWENT World Masters, z którym zakończymy Sezon 1 GWENT Masters oraz na ogłoszenie Sezonu 2.

Turnieje Licencjonowane

Są to turnieje, bądź serie turniejów, przeprowadzane przez zainteresowane osoby lub organizacje w ramach GWENT Masters. Turnieje takie operują według tych samych zasad co oficjalne, mogą odbywać się lokalnie lub online. Nagrody zaczynają się od 10 000 dolarów, a oprócz nagród pieniężnych, uczestniczy walczą również o Crown Points.

Turnieje Nieoficjalne

Są to turnieje organizowane przez społeczność graczy GWINTA, w którym nagrody i format są ustalane przez osoby zajmujące się turniejem, o ile pula nagród nie przekracza 10 000 dolarów. W tego typu rozgrywkach nie otrzymujesz Crown Points.

Organizacje zajmujące się e-sportem w GWINCIE:

Do stworzenia tego materiału posłużyłem się informacjami z oficjalnej strony Gwent Masters. W razie jakichkolwiek wątpliwości najdokładniejsze i aktualne informacje znajdziecie pod adresem: Gwent Masters.

1 odpowiedź do "E-Sport w Gwincie"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *