Hen Ichaer

Podsumowanie Group Stage Aretuza World Cup

Witam w podsumowaniu Group Stage turnieju Aretuza World Cup. Omówię krótko każdy z dni jak i końcowy wynik poniżej.

Pierwszy dzień był dla naszych wielkim sukcesem. Pokonaliśmy Argentynę do zera pokazując, że drużyna skompletowana przez Pajabola ma potencjał na wygranie mistrzostw, do czego skutecznie dążyli przez pozostałe dni. Ale! Nie wyprzedzajmy faktów. W grupie B Anglia pokonała Amerykę, a Austria – Niemcy.

W drugim dniu zmagań nie zobaczyliśmy polskiej drużyny niestety. Chiny podniosły się po przedniej porażce z Finlandią, która to zmiotła Argentynę, przez co ta plasowała się na dole tabeli punktów, z której już się nie podniosła. W grupie B Niemcy odrobiły straty po porażce z Austrią, ta natomiast poniosła klęskę przeciwko Hiszpanii, dla której to był pierwszy mecz. Ameryka, po dwóch przegranych, kończy ten dzień na samym dnie tabeli.

Polacy, już niestety nie w wielkim stylu, pokonali Finlandię stając się faworytami tej grupy. Argentyna przegrała z Rosją, tracąc szansę na wygranie turnieju. W sąsiedniej tabeli Hiszpania zmasakrowała Amerykę wychodząc dzięki temu na przód, a Anglia zatrzymała marsz Niemców po zwycięstwo.

W kolejnym dniu zmagań polska drużyna niezatrzymana prze naprzód, wieszając na swoim proporcu insygnia rosyjskie, mając już niemal komplet zwycięstw. Chiny natomiast pokonują Argentynę. W grupie B Austria i Anglia pokonują swoich oponentów Ameryką i Hiszpanię.

I o to nadszedł ostatni dzień, w którym to niepowstrzymana machina zagłady spotyka na swojej drodze giganta z Chin, który masakruje naszych dzielnych graczy do zera, niwecząc tym samym nasze marzenia o wyjściu z grupy na pierwszym miejscu. Mecz Rosji i Finlandii był już tylko pro forma. W tabelce obok widzimy, że Austria miażdży Anglię, dając tym samym sobie możliwość awansu, a Hiszpania, mimo przegranej, wychodzi z grupy na równi z Austrią.

I tak o to prezentują się ostatecznie wyniki:

Z grupy A wychodzą nasi mężowie stanu oraz Chiny.

Z grupy B w pół finałach zobaczymy Hiszpanię oraz Austrię.

Co dalej? Już wszystko wiadomo!

Od 19 kwietnia do 22 kwietnia, codziennie, będziemy mogli obserwować mecze półfinałowe Chiny vs Austra oraz Hiszpania vs Polska na kanałach anglojęzycznych i polskich. Kiedy? Informacja już wkrótce się pojawi i z pewnością ją tu zamieszczę.

Co do samych faworytów. Podejrzewam, że Chiny poradzą sobie z Austrią awansując tym samym do finałów, jednak nie jestem pewien co do meczu polaków. Z jednej strony bardzo na nich liczę, z drugiej Hiszpania również ma silną drużynę i mogą się okazać lepsi – oby nie! W każdym razie może będzie okazja do odegrania się na Chinach, za ich poprzednie zwycięstwo nad nami? Zobaczymy! A wy co myślicie?

Dla przypomnienia gracze walczą o nagrody ufundowane przez GWENT Team

Do zobaczenia już wkrótce z podsumowaniem całego turnieju!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *