Hen Ichaer

Podsumowanie GWENT Masters 2020 – Czerwiec

Witam w comiesięcznym podsumowaniu rozgrywek e-sportowych w GWINCIE!

Połowa roku za nami, tak jak i połowa sezonu eSportowego GWINTA, jednak ani Redzi, ani społeczność, nie zwalniają w dostarczaniu nam najwyższej jakości turniejów!

GWENT Open #2

W zeszły weekend mieliśmy drugi turniej GWENT Open sezonu 2, w którym 8 uczestników zmierzyło się w meczach Best Of Five o $22 000, z czego $12 000 sfinansowali sami gracze poprzez kupowanie Paczek Ziemi.

Był to z pewnością świetny turniej, zarówno od strony technicznej – która trochę kulała w poprzednim – jak i od strony poziomu gry, który zaprezentowali nam gracze biorący udział.

Ćwierćfinałowe mecze przebiegły sprawnie, z jednym rozłączeniem po stronie wangida, oraz jednym “przegraniu karty” po stronie magpie131. Ostatecznie w półfinałach znaleźli się: Tailbot z Polski, wangid1 z Chin, Redrame z USA oraz Neverhood z Rosji. Wartym uwagi jest oglądanie meczów Redrame vs Iluxa228, gdzie ten pierwszy z pewnością przeżywał wszystkie gry żywiołowo, a po wygranej dając pokaz Tańca Brzucha.

Myślę, że warto poruszyć temat Redrame’a, który w przeciwieństwie do wszystkich innych graczy reagował na zagrania całym sobą i widać było, że gra spełnia mu wiele radości, albo tiltu zależnie co akurat się działo na planszy. I przyznam szczerze, oglądało się go wyśmienicie. Mam nadzieję, że więcej graczy weźmie z niego przykład i zamiast siedzieć z pokerową miną przed monitorem, czasami pokażą trochę emocji.

Półfinały minęły szybko, za szybko. Z pierwszej pary Tailbot vs wangid1 wygrał Chińczyk 3 do 1, a następnie po zaciętej walce Neverhood pokonuje Redrame’a 3 do 2, dostając się tym samym do finału.

Ostatecznie zwycięstwo należy do wangid1, który pokonuje w pięknym stylu swojego rosyjskiego przeciwnika 3 do 1. Gratulacje!

Statystyki jak zawsze od niestrudzonej Sarenki:

Oprócz tego zapowiedziany został już kolejny turniej w ostatni weekend sierpnia:

Tematyka mroźna i również spodziewamy się mroźnej paczki! Szczegóły już wkrótce.

Czerwcowe Kwalifikacje

Kwalifikacje czerwcowe były z pewnością pełne wrażeń, ale i zobaczyliśmy nowe twarze w rozgrywkach eSportowych GWINTA! W zeszłym miesiącu zakwalifikowali się na GWENT Open #3:

  • Danirai z Team Legacy
  • wangid1
  • kams134 z Team Leviathan Gaming
  • Wlastelin

Mamy dwie nowe twarze, jak i dwóch starych wyjadaczy. Idealnie zbalansowane, jak wszystko być powinno. Co ciekawe dla kamsa134 będzie to drugi Open z rzędu, natomiast wangid1 po raz trzeci weźmie udział w Openie – chłopaki z pewnością świetnie sobie radzą na kwalifikacjach. Oczywiście wangid1 wygrał już GWENT Open i ma zagwarantowane miejsce w turnieju wieńczącym sezon 2, jednak by nie wypaść z wprawy z pewnością się pojawi, by przetestować swoje umiejętności przeciwko nowym graczom, z nowym setem kart.

Listę zakwalifikowanych graczy do walki o spoty w Openie #3 w Sezonie Magii znajdziecie TUTAJ.

Aktualny ranking GWENT Masters

Zwycięzcy GWENT Open:

– Demarcation
– wangid1

Czterech graczy z najwyższą liczbą Crown Points z wyłączeniem zwycięzców GWENT Open (Sezon Żmii):

– Tailbot (186) – Polska
– Kams134 (175) – Polska
– GraveshGravesh (130) – Niemcy
– Pajabol (155) – Polska

The Invitational od Team Leviathan Gaming

Strona Główna Turnieju

Jak pisałem w zeszłym miesiącu Team Leviathan Gaming organizuje z okazji swoich drugich urodzin turniej z pulą nagród o wartości ponad 1 000 $:

1. 600 USD + Tytuł na Discordzie + 1200 Pyłu Meteorytowego + 15 Premium Beczek
2. 250 USD + 800 Pyłu Meteorytowego + 10 Premium Beczek
3. 150 USD + 400 Pyłu Meteorytowego + 5 Premium Beczek

W porównaniu do innych nieoficjalnych turniejów jest to z pewnością najlepsza nagroda jak do tej pory i jest się o co bić. Kto będzie walczył? Zaproszono wielu graczy z głównych drużyn GWINTA (niestety nie dostaliśmy zaproszenia) oraz 8 graczy z kwalifikacji – łącznie 100 osób! Pełną listę znajdziecie pod TYM linkiem. Zasady gry znajdziecie TUTAJ.

Cała zabawa zacznie się o 12:00 CEST 11 Lipca. Do zobaczenia na streamach! Jest to z pewnością coś wartego obejrzenia – najlepsi gracze, najlepsze drużyny i całkiem nowy dodatek ledwo od 11 dni.

Claymore Open #Lipiec

Nasi rosyjscy koledzy organizują swój turniej Open. Do wygrania jest:

  1. 40$
  2. 15 premium beczek i 1200 pyłu meteorytowego
  3. 10 premium beczek i 800 pyłu meteorytowego.

Zarejestrować możecie się TUTAJ. O zasadach spotkań TUTAJ.

Claymore to drużyna GWINTA zajmująca się głównie organizacją turniejów online – w tym kwalifikacji do GWENT Open.

Podsumowanie

I to wszystko na teraz! Turnieje są coraz lepsze, a społeczność się wybudza z marazmu. Jeszcze tylko tryb obserwatora, platforma turniejowa i w sumie nic więcej na ten rok nie trzeba.

Bo oczywiście zawsze jest coś, co można zmienić/poprawić. I z pewnością, bliżej końca sezonu 2 poruszę ten temat, a póki co… cieszmy się GWINTEM i sportową rywalizacją!

Do zobaczenia już za miesiąc z kolejnym podsumowaniem esportowym!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *