Hen Ichaer

Podsumowanie GWENT Masters 2020 – Kwiecień

Witam w comiesięcznym podsumowaniu rozgrywek e-sportowych w Gwincie!

Cóż to był za miesiąc! Dawno tak dużo nie działo się na scenie kompetytywnej GWINTA, co pozwala myśleć, że przed nami jest jeszcze świetlana przyszłość. A przynajmniej nie skończymy w mrokach piwnicy płacząc o zamierzchłych, wspaniałych, czasach. Zacznijmy!

Kwietniowe Kwalifikacje

Mimo, że Open #1 nie odbył się z powodu pandemii, to kwalifikacje do Opena #2 miały miejsce w dwa weekendy kwietnia. W szranki stanęli najlepsi z najlepszych, a pojedynki były zaciekłe. Ostatecznie zwycięsko wyszli z tego:

  • Iluxa228 z TheOnlyLegacygg
  • INEVERHOODL z GwentdettaTeam
  • Magpie131
  • Redrame

Iluxa, Neverhood oraz Redrame to całkiem nowi gracze, którzy do tej pory nie uczestniczyli w oficjalnych turniejach REDów. Co warto dodać, Redrame jest pierwszym graczem zakwalifikowanym do oficjalnego turnieju GWINTA z U.S.A. w HC, a drugim w ogóle w całej historii e-sportu GWINTA. Redrame jest też znany z uczestnictwa w Wild Hunt Tournament, gdzie przyszedł z… pościelą, której używał by ogrzać swoje zimne serce, gdy pokonywał przeciwnika za przeciwnikiem.

Trochę grafik z obu kwalifikacji od ClaymoreGWENT

Listę graczy, którzy będą brać udział w następnych kwalifikacjach znajdziecie pod TYM linkiem.

Aretuza GWENT Cup

Jednak kwalifikacje to nie wszystko. Jedna z czołowych drużyn e-sportowych GWINTA – Team Aretuza – zorganizowała mistrzostwa świata w GWINTA, w których to brały udział drużyny z poszczególnych krajów. Zwycięstwo należało do Austrii, która pokonała w finale Polskę. Był to ekscytujący turniej, świetnie zorganizowany, z piękną oprawą graficzną i genialnymi komentatorami. Polecam obejrzeć powtórki na kanałach BushR i Spyro_ZA.

GWENT Partners Open

CD PROJEKT RED pokusił się w końcu o organizację nowego turnieju GWINTA, dość podobnego do niesławnego już Skimrishu. W tym turnieju wzięli udział Oficjalni Partnerzy GWINTA, którzy stawali w szranki przez kilka dni. Zwycięzcą został BushR. Więcej o nich przeczytacie w artykułach od Heliodor_Liver na naszej stronie.

Kwietniowe Podsumowanie

To był istotnie intensywny miesiąc, praktycznie cały czas coś się działo na scenie e-sportowej GWINTA, co odbiło się w sposób istotny na oglądalności na twitch.tv.

Nie jest to może tak duża ilość jaką GWINT miał na samym początku, jednak pokazuje to, że widzowie są i należałoby podtrzymać rosnący trend. A nie osiągnie się tego bez przerzucenia focusu na promocję oraz organizację turniejów. Mimo to wciąż czekamy na zapowiedzianą wiele miesięcy temu platformę turniejową, tryb obserwatora, turnieje Open oraz GWENT World Masters sezonu 1. A konkurencja nie śpi.

Bardzo dobrą informacją jest również wspomnienie o GWINCIE w wynikach finansowych z 2019 roku, co nie zdarzyło się od wyjścia GWINTA z bety. Świadczy to, że GWINT zaczął na siebie zarabiać na tyle istotnie, by zostać zauważonym. Możemy mieć tylko nadzieję, że za tym pójdą trochę większe fundusze na rozwój gry i zatrudnienie pracowników (a nie tylko przerzucanie ich do innych projektów).

To by było na tyle, widzimy się znów za miesiąc!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *