Hen Ichaer

Podsumowanie GWENT Masters 2020 – Lipiec

Witam w comiesięcznym podsumowaniu rozgrywek e-sportowych w GWINCIE!

W zeszłym miesiącu zbyt wiele się nie działo, ale niezaprzeczalnie wielkim sukcesem należałoby określić The Invitational od Team Leviathan Gaming – więcej o tym poniżej.

Lipcowe Kwalifikacje

Do nadchodzącego pod koniec tego miesiąca GWENT Open #3 zakwalifikowali się:

 • Tailbot
 • SidongGuo (Demarcation)
 • Poisound z Team Nova
 • TheShaggyNuts z Team Aretuza

Serdecznie gratulacje, szczególnie dla Poisounda, dla którego będzie to pierwszy oficjalny GWENT Open. Cieszy również powrót na salonu Shaggiego, jednego z graczy bety.

Najbliższa kwalifikacje odbędą się

 • Dla TOP 16 sezonu Gryfa – 15 sierpnia
 • Dla TOP 64 sezonu Gryfa – 22-23 sierpnia

Listę graczy biorących udział znajdziecie TUTAJ.

A już w ostatni weekend Sierpnia czeka nas kolejny GWENT Open #3

Obraz
Zdjęcie

Aktualny ranking GWENT Masters

Zwycięzcy GWENT Open:

 • Demarcation
 • Wangid1

Czterech graczy z najwyższą liczbą Crown Points z wyłączeniem zwycięzców GWENT Open (Sezon Gryfa):

 • Tailbot (216) – Polska
 • Kams134 (201) – Polska
 • GraveshGravesh (195) – Niemcy
 • Pajabol (190) – Polska

The Invitational od Team Leviathan Gaming

Śmiało można powiedzieć, że był to najlepiej zorganizowany nieoficjalny turniej GWINTA w historii tej gry. Ilość osób zaangażowanych w ten projekt była doprawdy nieprawdopodobna. Dziesiątki różnych streamów, w różnych językach – chociaż polski cast mógłby być trochę lepiej zrobiony – do tego możliwość skorzystania z obserwatora do wybranych meczy i świetna organizacja ze strony administratorów spowodowały, że z przyjemnością oglądałem całość przez weekend.

Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się UnForgiven z Team Aretuza, a drugie i trzecie zajęli odpowiednio BushR i Sumo.

Łącznie przez cały weekend zagrano 290 meczy, udział brało 82 graczy, a w najlepszym momencie turniej oglądało jednocześnie ponad 4 tysięcy osób.

Mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy kolejną odsłonę!

GWENT Partners Open #2

W ostatni tydzień lipca i pierwszy weekend sierpnia odbyła się druga edycja GWENT Partners Open, w której jak zwykle nie brałem udziału. Ale za to wielu innych partnerów pokusiło się o walkę o… beczki premium dla siebie i widzów. Cóż. Jest to z pewnością lepsza nagroda niż poprzednio, ale jednak dalej mam wrażenie, że turniej byłby znacznie ciekawszy, gdyby oprócz “hosta” od CD Projekt RED można było wygrać coś ciekawszego – specjalny tytuł, rewers, już nie mówię o nagrodzie pieniężnej.

W każdym razie zwycięzcą okazał się Pawloex z Team Elder Blood, który w pięknym stylu pokonał BushR, nie banując mu Skellige i miażdżąc go talią Syndykatu.

Mecz finałowi był castowany przez samego Jasona Slamę – Dyrektora GWINTA – oraz Ryana Godrica – Junior CM GWINTA – którzy okazali się genialnymi casterami. Jeśli ktoś nie widział, polecam obejrzeć ten mecz na twitchu!

Podsumowanie

Lipiec zakończony, a przed nami jeszcze tylko cztery miesiące przed końcem sezonu 2020. Myślę, że to dobry moment nad rozpoczęciem rozmów o ewentualnych zmianach w systemie GWENT Masters – a pewne zmiany są z pewnością potrzebne. Postaram się na przyszły miesiąc przygotować na ten temat trochę informacji, natomiast chętnie usłyszę wasze opinie. Co według was powinno się zmienić w nadchodzącym sezonie?

Do zobaczenia na polach bitwy!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *