Hen Ichaer

Podsumowanie GWENT Masters 2020 – Luty

Witam w co miesięcznym podsumowaniu rozgrywek e-sportowych w Gwincie!

Zacznijmy od najważniejszej kwestii jaką jest nadchodzący finał GWENT World Masters sezon 1, który odbędzie się 14-15 Marca 2020 w Warszawie.

Tak jak sugerowałem ostatnio LpHanachan nie dotrze na największy turniej w historii Gwinta z powodu braku wizy i problemów z organizacją podróży. Czy ma tu swój udział pandemia ogłoszona przez WHO? Całkiem możliwe.

Szczęście w nieszczęściu Kacper322, jako następny gracz w tabeli według Crown Points, wskoczył na jego miejsce! Dlatego będziemy mieć nie dwóch, a trzech reprezentantów Polski w zawodach – mam tylko nadzieję, że nie pozamykają granic i ostatecznie nie będziemy mieć wyłącznie polskich uczestników.

Kolejna smutna wiadomość przed nami. CD Projekt Red porzucił pomysł organizacji viewing party w ich siedzibie – przypuszczam, że z tych samych powodów co przyczyniły się do braku LpHanachana na turnieju. Ale nie martwcie się ci, którzy już zaklepali urlopy, bilety i chcą przyjechać. W pubie New Meta – tam gdzie miał się odbyć drugi dzień kibicowania – będzie nieoficjalne spotkanie w zamian. Ja i Kurikara na pewno się tam pojawimy. Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z przyjazdu mimo tej niedogodności!

Pary zawodników wyglądają następująco:

  • Tailbot vs Adzikov
  • Damorquis vs magpie131
  • GameKingAT vs kolemoen
  • kacper322 vs Freddybabes

Wraz z turniejem ruszyła również podstrona z typowaniem wyników. Za właściwe wytypowanie wyników przewidziane są bibeloty, w których znajdzie się ekskluzywna ramka. Więcej pod tym linkiem.

W ekipie, która nas będzie zabawiać w trakcie i między meczami nic się nie zmienia. Tak samo jak przy poprzednim Challengerze widzimy znajome twarze i jeśli mam być szczery – to dobrze. Często słyszało się pewne narzekanie w ich stronę, ale po tylu latach naprawdę się wyrobili i nie wyobrażam sobie nikogo innego na ich miejsce. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Niestety jeśli chodzi o polski cast nie jest już tak samo. Nie zobaczymy naszego ukochanego Mateusza “Brzozy” Brzezińskiego. Na jego miejsce mamy Macieja “Molegiona” Kokoszy, który świetnie sprawdził się w Lidze Akademickiej jako komentator, starego znajomego Dawida “Azonh” Letachowicz (który mam nadzieję oderwie się na chwilę od LoRa i LEC, żeby poznać aktualne karty i talie) oraz Konrada “Kondzioplayer” Kucharskiego, który jest dla mnie największą niewiadomą z tej trójki. Wielokrotnie oglądałem jego streamy, poznałem go na ostatnim Challengerze i o ile uważam go za naprawdę fajnego chłopa, to nie jestem pewien, czy sobie poradzi na oficjalnym caście. Mogę mieć tylko nadzieję, że pokaże się od jak najlepszej strony i tego właśnie mu życzę! Wszystko to obejrzymy w serwie Twitch oraz na kanale Polsat Games.

Jeśli chodzi o nadchodzący turniej GWENT Masters to tyle. Widzimy się z wieloma z was w Warszawie już za niespełna dwa tygodnie!

Oprócz jednak finału opisanego wcześniej, w tym miesiącu odbyły się kwalifikacje do nadchodzącego turnieju OPEN #1 sezonu 2. Zwycięzcami okazali się:

  • Kolemoen z Team Aretuza
  • Santtu2x z Team Aretuza
  • Wangid
  • Su Mol

Najszczersze gratulacje! W Marcu czekają nas jeszcze dwa turnieje kwalifikacyjne. Z niecierpliwością czekam na wyniki, bo walka o miejsca na OPENa są bardzo zacięte.

Od siebie dodam tylko, że ostatnio SpyroZA – jeden z większych streamerów GWINTa – pokazywał swoje mecze na streamie, dzięki czemu udało mu się osiągnąć ok. 2000 widzów jednocześnie, co w porównaniu do zwykłych wyników oglądalności GWINTa na serwie Twitch, jest niezłą liczbą. Bardzo żałuję, że wciąż nie mamy obserwatora, a CD Projekt Red nie pokusił się o zorganizowanie komentatorów własnie na te weekendy. Możemy mieć tylko nadzieję, że rozważą wprowadzenie takich mini turniejów.

Jak zawsze aktualne informacje o esporcie w Gwincie znajdziecie pod tym linkiem.

Do zobaczenia w Warszawie i za miesiąc z kolejnym podsumowaniem!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *