Hen Ichaer

Podsumowanie GWENT Masters 2021 – GWENT Open #1

Część z Was zapewne zauważyła, że przez ostatnie trzy miesiące podsumowania esportowe nie pojawiały się z taką częstotliwością jak niegdyś. Było to związane z sytuacją na świecie oraz brakiem mojego wolnego czasu. Dlatego też postanowiłem zmienić formę Podsumowań na bardziej kwartalny. System będzie opierał się na cykliczności GWENT Open od #1 do #4 oraz GWENT Masters, celem przekazywania Wam najświeższych informacji z najciekawszych wydarzeń esportowych GWINTA.

Nie przedłużając, zapraszam do krótkiego podsumowania!

GWENT Open #1

Tydzień temu, w dniach 24-25 kwietnia 2021 r. odbył się pierwszy GWENT Open trzeciego sezonu GWENT Masters. Turniej miał szczególny charakter, ponieważ połowę uczestników stanowili nasi rodacy – Kams134, Bart933, Pajabol oraz Tail… ToBliat. Oprócz tego mieliśmy okazję zobaczyć dwójkę nowych casterów: TheaBeasty i Lionhart, w zamian za Jaggerous i ImpetuousPanda. Również McBeard został zastąpiony przez Shinmiriego.

Cała sprawa odbiła się echem w społeczności GWINTA, ponieważ z pierwotnego składu komentatorskiego nie pozostał nikt, a ze “starych” jedynie Flake – Shinmiriego nie zaliczam do głównego składu sprzed HC, ponieważ wystąpił jedynie na analizie w czasie Skelligijskiego Challengera.

Szczególnie niezadowoleni byli wymienieni casterzy, co zostało przez nich skwitowane na twitterze, a TLG – drużyna do której należy Jagg – nawet stworzyła alternatywną casterkę, z Jagg jako komentatorką.

Osobiście muszę przyznać, że nowy skład leży mi bardziej, niż poprzedni. Thea i Lion wielokrotnie wcześniej ze sobą współpracowali, a ich wiedza o Gwincie jest zdecydowanie świeższa od tej, którą prezentowali ostatnio Jagg, Panda czy McBeard. Shinmiri również pokazał, że jeśli chodzi o wiedzą i analizę w trakcie rozgrywek turniejowych, to nie ma sobie równych.

Wracając jednak do samego turnieju zwycięzcą okazał się Tail… ToBliat, który w finale pokonał Pajabola 3 do 2.

Seria była bardzo intensywna i momentami ciężko było przewidzieć kto z niej wyjdzie zwycięsko. Dziesiątki mikro decyzji i błędów, które ostatecznie zawarzyły na wyniku. Dla takich chwil z wielką ochotą oglądam zmagania najlepszych graczy GWINTA!

GWENT Open to nie tylko uczestnicy walczący o nagrodę pieniężną. To również społeczność kibicująca swoim faworytom oraz śledząca… missplaye. Bart933 miał nieprzyjemność, lub przyjemność, stać Cię celem memów po zagraniu, które kosztowało go zwycięstwo. Zwycięstwo, które miał już w kieszeni!

Również chwilę uwagi warto poświęcić na ForeverYolo322, który okazał się bardzo pozytywnym człowiekiem. W trakcie ćwierćfinału z Shaggim, kiedy przegrywał 2:0 postanowił porzucić konwenanse i zaczął się zachowywać “jak zawsze podczas streamów” – odpalił muzykę i zaczął dość intensywnie gestykulować przez kamerą. Jak twierdził podczas późniejszego wywiadu, potrzebował się wyluzować. Pozwoliło mu to wykonać reverse sweep i z beznadziejnej sytuacji wyjść obronną ręką. Niestety, albo stety bo jednak kibicowałem Tailbotowi, został pokonany w półfinałach po intensywnym pojedynku ze zwycięzcą GWENT Open #1.

Zdjęcie

Talie uczestników znajdziecie pod TYM linkiem.

I tak zakończony został weekend, z Tailbotem jako zwycięzcą oraz informacją o nadchodzącym, kolejnym turnieju w dniach 3 i 4 Lipca 2021 r. – GWENT Open #2 – czyli już za dwa miesiące!

Zdjęcie

Na najbliższym Openie zobaczymy z pewnością

  • BigKukuRUzina35 z drużyny Legacy
  • Akela114 z drużyny Gwentdetta
  • Wangid
  • Kams1341 z drużyny TLG

Pozostałych czterech uczestników poznamy już wkrótce, w ciągu zbliżającego się miesiąca. Kwalifikacje odbędą się zapewne w ciągu dwóch ostatnich weekendów Maja, jednak na oficjalne daty będziemy musieli jeszcze poczekać. Tak samo na listę osób biorących udział. Wszelkie informacje dotyczące sezonu 3 GWENT Masters znajdziecie w naszej zakładce esport pod TYM linkiem.

Pamiętajcie, że finałowe mecze kwalifikacji są transmitowane i komentowane w niedzielę.

W czasie GWENT Open #1 poznaliśmy również tytuł nadchodzącego dodatku “Price of Power“. Wszelkie dostępne informacje zebraliśmy pod TYM linkiem.

Inne Turnieje

Na uwagę zasługują również nadchodzące turnieje od Team Aretuza oraz od Team Leviathan Gaming. Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnych stronach drużyn:

Dzięki za uwagę i do usłyszenia w Lipcu!

~ Veruis

PS. 
Koniecznie zerknijcie na nasze profile na Facebooku i Twitterze, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście! Ponadto zapraszamy nasz oficjalny kanał na Discordzie oraz na naszą partnerską grupę na Facebooku  GWINT Polska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *