Hen Ichaer

Podsumowanie Merchants of Novigrad #14 w/ Jason Slama

Dzisiaj miało miejsce wystąpienie Jasona Slamy – dyrektora Gwinta – w Merchants of Novigrad, który przyniósł ze sobą całą torbę leeków. Zapraszam na krótkie podsumowanie:

Uzupełniona Roadmapa

 1. Patch wchodzi 2 kwietnia.
 2. Planowane są zmiany w Programie Partnerskim Gwinta, głównie ze względu na brak ludzi do pracy przy grze, dlatego z chęcią zostaną wykorzystane siły fanów.
 3. Zapowiedziano na ten rok tylko dwa dodatki, jeden w wakacje, następny na zimę. Wolą podejść w ten sposób, by wypuścić dopracowany dodatek, niż jak do tej pory wypuszczać produkty, które niekiedy miały dość istotne bugi.
 4. “Coś specjalnego” ma nadejść w tym roku – coś czego nigdy do tej pory nie było. Nic więcej na ten temat nie wiemy.
 5. Nadchodzi rework areny.
 6. Ciągle pracują na QoL (Quality of Life) zmianami.

Karty

 1. Planowane są nieliczne zmiany w balansie, głównie u Scoia’tael (krasnoludy) oraz Skellige.
 2. Dodany zostanie nowy keyword Initiative – karta bedzie osiągała pełnię swojej mocy tylko, jeśli zostanie zagrana jako pierwsza w turze. Na początek ten keyword zostanie dodany do Pożogi oraz Geralta: Igni.
 3. Dziki Gon może nadejść wraz z nadchodzącym dodatkiem.
 4. Zmiany Bribery póki co nie są planowane.
 5. Miotacz Petard na tę chwilę nie wydaje im się problemem.
 6. Myślą o powrocie kart liderów, prawdopodobnie na przełomie 3 i 4 kwartału 2020.
 7. Możliwe jest pojawienie się nowej karty z Wytrzymałością.

Nowe Zdolności Dowódców

Najważniejsza część tego streamu to nadchodzące, całkiem nowe, umiejętności liderów!

SkelligeBlaze of Glory: Przenieś jednostkę Skellige ze swojej talii na swój cmentarz, a następnie zadaj równe jej sile obrażenia przeciwnikowi. Werbunek: 15.

SyndykatHidden Cache: Rozkaz: Zdobądź 3 monety. Na początku rundy, odśwież tę umiejętność. Twoja zdolność Kapitału wymaga 3 monet mniej. Werbunek: 15.

NilfgaardImposter: Zablokuj wrogą jednostkę, następnie Stwórz jej bazową kopię w przeciwnym rzędzie i wzmocnij o 2. Werbunek: 13.

Scoia’tael Mahakam Forge: Rozkaz: Stwórz i zagraj Hartowanie. Wszystkie krasnoludy w twojej początkowej talii otrzymują 1 punkt pancerza. Werbunek: 15.

Potwory Overwhelming Hunger: Rozkaz: Zniszcz sojuszniczą jednostkę, następnie Stwórz Ekimmarę w tym rzędzie i wzmocnij ją o siłę zniszczonej karty. Werbunek: 13.

Królestwa PółnocyUprising: Rozkaz: Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 1. Ładunki: 4. Wraz z wyczerpaniem Ładunków, Stwórz i Zagraj Lyrijskiego Kosyniera. Werbunek: 14.

I to by było na tyle! Z jednej strony świetnie, że planują liczne poprawki, zmiany i usprawnienia w nadchodzących miesiącach, z drugiej mamy już końcówkę Marca, czwarty miesiąc mija po wydaniu Kupców Ofiru a my mamy jeszcze czekać miesiąc bądź dwa na dodatek? Cóż. Zobaczymy jak Redom to wyjdzie.

Zapraszam do dyskusji i do zobaczenia!

~ Veruis

1 odpowiedź do "Podsumowanie Merchants of Novigrad #14 w/ Jason Slama"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *