Hen Ichaer

Ruszyły testy nowego systemu doboru przeciwników!

Paweł Burza – Senior Community Manager GWINTA – właśnie zamieścił informację na reddicie o nowym systemie doboru przeciwników:

Starting today and for the next couple of weeks, our live operations team will be performing tests on the live version of GWENT: The Witcher Card Game, overall our goal is to improve the quality of matchmaking. For the first tests we want to work on modes which are not determined by rank, like Seasonal Mode – we won’t be performing tests on ranked mode.

Here is what we’ll be doing with the initial testing:

  • implementing a new matchmaking process for players who just unlocked the seasonal mode
  • including similar factors as in ranked mode when matching opponents
  • taking into account player level when matching

If these tests prove successful, we will be performing more tests about which we’ll keep you informed in this thread.”

Testy te będą obejmować póki co TYLKO tryb sezonowy u graczy, którzy go niedawno odblokowali (czyli głównie nowi gracze). System ten będzie działał na podobnej zasadzie co dobieranie przeciwników w trybie rankedowym – nie jest dla mnie do końca jasne, czy będzie to tylko poziom konta, czy zostanie stworzony dodatkowo jakiś ukryty wskaźnik MMR dla graczy. Możemy tylko czekać na więcej informacji od Redów!

Jest to z pewnością wielki krok w stronę powiększania i utrzymania graczy przy GWINCIE. Nie zliczę ile razy spotkałem na trybie sezonowym, czy trybie nierankingowym, nowych graczy, którzy musieli zmierzyć się z doświadczonym gwintownikiem, posiadającym wszystkie karty w grze. Liczę, że testy się powiodą i już wkrótce narybek będzie mógł pozwolić sobie na przyjemniejszą grę w GWINTA!

Jak zawsze spodziewajcie się aktualnych informacji o całej sprawie u nas!

~ Veruis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *