Hen Ichaer

Sezon Mahakamu 2020 – Poradnik do Trybu Sezonowego

Po miesięcznej przerwie zapraszam serdecznie na kolejną odsłonę poradnika do trybu sezonowego w GWINCIE. W tym miesiącu bierzemy pod lupę Sezon Mahakamu!

Co to tryb sezonowy?

Jest to unikatowy, zmieniający się co miesiąc, tryb z niepowtarzalnym zestawem zasad, w których mierzysz się z innymi graczami. By do niego dołączyć wymagany jest minimum 10 poziom.

Granie w ten tryb umożliwia wykonywanie questów w Sezonowym Drzewku Nagród. Ponadto, jest to najlepsze miejsce do wykonywania kontraktów, zwłaszcza tych specyficznych (jak posiadanie 9 jednostek po 10 siły), za co otrzymujesz Punkty Nagród (PN). Wydając PN spotkasz się z specjalnymi punktami węzłowymi, które oznaczone są kielichem. Zatrzymają cię one aż do momentu wypełnienia zawartych w nich zadania, przy czym większość z nich można wykonać w trakcie rozgrywki w każdym trybie w Gwincie.

Co jeśli nie mam czasu bądź Punktów Nagród na aktualne Drzewko Nagród?

Bez obaw! CDPR zapewnia rozwiązanie. Każdego miesiąca można znaleźć Sezonową Paczkę w sklepie, która zawiera większość dostępnych w danym miesiącu bibeloty oraz jeden dodatkowe kosmetyki.

Sezon Mahakamu

W tym miesiącu można zdobyć Ramkę i Rewers Mahakamu 2020, unikatowy avatar “Percival Schuttenbach” oraz tytuł “Znamienity Jubiler”.

Zasady “Okopania”

“Każda zagrana jednostka otrzymuje wytrzymałość”

Opis zasad panujących w tym miesiącu, mimo że krótki, zawiera w sobie jeden, bardzo istotny błąd. Nie tylko jednostki otrzymują status wytrzymałość, ponieważ artefakty, które z pewnością jednostką nie są, również go otrzymują. Co może być skutecznie wykorzystane.

W tym miesiącu talie zaprezentowane poniżej opierają się na dwóch zasadach; wykorzystywaniu wytrzymałości, by przenosić na kolejną rundę jak najwięcej jednostek, lub by odpowiadać na zagrane karty przeciwnika kartami niwelującymi jego carryover. Najlepsze efekty osiąga się poprzez zastosowaniu obu tych taktyk łącznie, w mniejszym, bądź większym, stopniu.

Jedną z najistotniejszych umiejętności, które warto szlifować w tym miesiącu, jest odpowiednia ewaluacja siły kart, by rozkładać je na stole tak, by masowe oczyszczenia – jak dla przykładu Równonoc Wiosenna – nie mogły wyłączyć ich zbyt wielu z następnej rundy.

Sposobów na złożenie talii dającej sobie “radę” w tym Trybie jest wiele, ze względu jednak na dość ograniczony czas w tym miesiącu, opiszę zaledwie kilka. Ewentualne nowe talie pojawią się na stronie w późniejszych tygodniach.

POTWORY

Talia Potworów

Spoiler

Potwory świetnie się sprawdzają w tym miesiącu, dzięki pokrzepieniu oraz dzięki Big Boyom – kartom o wysokiej sile bazowej. Do rozważenia jest jeszcze wersja na Niepohamowanym Głodzie i kartach z zemstą wraz ze scenariuszem, ale na tę chwilę uważam, że Big Boys sprawdzają się nieco lepiej.

Sekwencja kart jest bardzo prosta – od najsłabszych kart z pokrzepieniem jak Larwy Endriagi, aż po wszelkiej maści giganty w postaci Katakana, Goliata czy Starego Grota.

Całość dopełnia Krwawa Miazga i Geralt z Rivii jako niewielka kontrola stołu przeciwnika, Klucznik oraz Równonoc Wiosenna jako odpowiedz na wytrzymałość kart przeciwnika oraz Bestia jako punktowy silnik.

NILFGAARD

Talia Nilfgaardu

Spoiler

Nilfgaard, mimo bycia totalnym zadupiem na ladderze, w Trybie Sezonowym sprawdza się nad wyraz dobrze i polecam każdemu, kto chce w końcu coś wygrać jako czarni.

Najważniejszą kartą, która utrzymuje Imperium na powierzchni, jest Spragniona Dama która, dla przypomnienia, wzmacnia się o 1 za każdym razem, gdy karta po stronie przeciwnika otrzyma status. Z tego też powodu cała talia jest zbudowana właśnie wokół niej, oraz możliwości tworzenia kolejnych Dam.

W talii również odnajdziecie niewielką ilość kontroli w postaci Turnieju Rycerskiego oraz Vincenta Van Moorlehema i karty zapewniające wzrost stabilności – Onejromancją wraz z Menno Coehoornem.

KRÓLESTWA PÓŁNOCY

Talia Królestw Północy

Spoiler

Królestwa Północy łatwo pola nie oddają zarówno na drabince rankingowej, jak i w trakcie walki w Trybie Sezonowym.

W trakcie szukania talii idealnej dotarłem do trzech, które spełniały moje oczekiwania co do siły i stabilności. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na wersję najbardziej greedy, która w przypadku grania na “red coinie” – czyli kiedy nie zaczynasz – pozwala na wykorzystywanie przewagi nad przeciwnikiem poprzez szybkie zarzucenie swojej strony planszy przy pomocy Vernona Roche’a i powtórzenie zagrania dzięki Ostrzu Hen Gaidth.

Ze względu na charakter kart Królestw, które w większości muszą być zagrywane na tylny rząd, należy w miarę możliwości wszelkie karty, które mogą, rzucać na rząd walki w zwarciu by uniknąć sytuacji, w której przy pomocy Równonocy Wiosennej przeciwnik negowałby cały carryover.

SCOIA’TAEL

Talia Scoia’tael

Spoiler

Starsze Rasy mają w tym miesiącu ciężki orzech do zgryzienia. Nie są potężne jak Potwory, nie mają silników jak Królestwa, czy nie nadają się do kontroli jak Nilfgaard. Z tego też powodu stworzyłem talię, która opiera swoją skuteczność o możliwość adaptacji do stylu gry przeciwnika.

Znajdziecie w niej harmonię, która pozwoli na zagranie potężnej ilości punktów w krótkiej rundzie, kontrolę w postaci blokad i oczyszczeń, oraz dodatkowy nieinteraktywny carryover.

Talia jest ciężka w pilotażu i czasami po prostu nie da sobie rady ze swoim przeciwnikiem nieważne jak dobrze zagracie. Dlatego, jeśli nie chcecie się frustrować, polecam inne frakcje.

SKELLIGE

Talia Skellige

Spoiler

Wyspiarze stanowią różnorodną grupę i w związku z tym postanowiłem stworzyć talię czerpiącą z różnych mechanik tej frakcji.

Połączyłem w głównej mierze bonusy selfwound z tymi bazującymi na korzyściach z zadawania obrażeń przeciwnikom w postaci Dagura Dwa Ostrza, Hemdalla oraz Rębaczy an Craite. Cała reszta to silniki, które mają dawać nam pasywne punkty co turę, również po przejściu w kolejną rundę.

O czym jeszcze nie wspomniałem, to obecność Klucznika oraz Sztormu, których zadaniem jest niwelowanie przewagi carryover w postaci Wytrzymałości na kluczowych kartach przeciwnika. Warto rozważyć dodanie zamiast Grasanta Svalbloda/Szabrowniczki Równonocy Wiosennej.

SYNDYKAT

Talia Syndykatu

Spoiler

Talia ta, zaprezentowana przez jednego z użytkowników na reddicie, sprawdza się całkiem nieźle na sezonówce. Z tego też powodu yoinknąłem ją, ale nicku nie zapamiętałem i nie mogę w tej chwili znaleźć. Dlatego też: dziękuję, nieznany dobrodzieju.

Deck ten nie jest w sumie niczym rewolucyjnym, ale fajnie poprawił znany wszystkim Tajny Skład z rankedów pod Tryb Sezonowy poprzez dodanie Bincy, Hvitra i Aleydię oraz Kalksteina (którego niekiedy widać również w taliach rankingowych).

Osobiście zachęcałbym do zamiany Bandy Urwisów na Równonoc Wiosenną by mieć większą kontrolę nad stroną przeciwnika, ale nie jest to niezbędne.

To by było na tyle, do zobaczenia na polach bitwy!

~ Veruis

PS.
Koniecznie zerknijcie na nasze profile na Facebooku i Twitterze, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście! Ponadto zapraszamy na naszą partnerską grupę na Facebooku oraz kanał na Discordzie – GWINT Polska!

1 odpowiedź do "Sezon Mahakamu 2020 – Poradnik do Trybu Sezonowego"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *