Hen Ichaer

Stanowisko CDPR w sprawie modowania GWINTA

W ostatnim czasie, na forum Reddita, można było zaobserwować tematy zawierające różnego rodzaju pliki zmieniające wyświetlaną treść GWINTA – w głównej mierze skupiające się na zmianach rewersów, czy niektórych modeli dowódców. Ze względu na nie do końca jasny stan prawny modów, poproszono by Redzi objęli jasne stanowisko co do tworzenia i używania zewnętrznych plików. Parę dni temu Paweł BurzaSenior Community Manager – wypowiedział na ten temat. Ich opinia jest dostępna jedynie w języku angielskim, dlatego na naszej stronie przedstawiamy skróconą, nieoficjalną wersję po polsku, natomiast oryginał znajdziecie w tym miejscu.

“Mody do GWINTA mogą być stosowane tylko z zachowaniem zasad przedstawionych w Zasadach Tworzenia Treści Fanowskiej oraz w Umowie Użytkownika CD PROJEKT RED, co oznacza:

  • Mody nie mogą być nieadekwatne do systemów oceniania gier (PEGI, ESRB itd.) w których to GWINT ma swoją ocenę, co znaczy nie mogą zawierać nieocenzurowanych artów, przedstawiać nagości postaci z GWINTA, przelewu krwi ani niepokojących tematów z zakresu strachu/horroru;
  • Mody nie mogą być komercjalizowane – nie można na nich zarabiać;
  • Nie można używać twórczości innych artystów bez ich zgody;
  • W momencie udostępnienia modu nie można dawać wrażenia, że ten mod został stworzony we współpracy z CD PROJEKT RED.”

Cieszę się, że Redzi objęli stanowisko dość szybko co pozwoli, mam nadzieję, na intensywny rozwój tej części twórczości fanowskiej, robiąc z GWINTA jeszcze lepszą grę.

~ Veruis

2 odpowiedzi do "Stanowisko CDPR w sprawie modowania GWINTA"

  1. W sumie to wyjątkowo miłe posunięcie. W większości gier on-line nie można modować NICZEGO, a tu możesz tak naprawdę dowolnie zmieniać tekstury, tylko nie mogą być +18. A zdążyłem już zauważyć że niektóre teksurki są bardzo ładne :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *